Streamerzy na Twitch mogą zarabiać dzięki Brave

twitch-streamer

Nowatorska, skupiająca się na prywatności przeglądarka Brave udostępnia możliwość korzystania z sieci z wyłączeniem uporczywych reklam, które nieustannie śledzą działalność użytkowników. Jej algorytm chroni przed tym śledzeniem, blokuje wyświetlane i wyskakujące reklamy, zabezpiecza przed złośliwym oprogramowaniem (malware).

Takie działanie powoduje, że twórcy internetowi nie mogą zarabiać na wyświetlanych w swoich kanałach reklamach. Mogą jednak otrzymywać donacje pośrednictwem Brave Rewards, od odbiorców, do których ich przekaz trafia, i którym się on podoba. Tak też jest w przypadków twórców, którzy udostępniają swoje streamy z Twitch. Jak to działa i co zrobić, by przekazać donację dla twórcy?

Spis treści

Jak przekazać donację dzięki Brave?

Użytkownik, który korzysta z przeglądarki Brave i chce przekazać donację dla swojego ulubionego twórcy może to zrobić w bardzo prosty sposób.

musi zakupić tokeny BAT, bo to one są przekazywane na konto streamera Twitch. Po zakupieniu, ustala swój miesięczny budżet wydatków oraz ulubionych twórców i ogląda emitowane materiały. Na koniec miesiąca, system Brave Payments analizuje, ile czasu spędził podczas oglądania danego twórcy. Na tej podstawie rozdzielane są środki. Proporcjonalnie, im więcej czasu użytkownik spędził na oglądaniu kanału jednego twórcy, tym więcej tokenów zostanie mu przekazane. Całość odbywa się automatycznie i anonimowo, co ma dodatkowe walory, ponieważ chroni dane wpłacającego.

Drugim sposobem jest przekazanie napiwku.  To jednorazowa gratyfikacja określoną kwotą tokenów. W tej opcji twórca otrzyma tokeny w dokładnie takiej wysokości, w jakiej zdecydował się przyznać je jego widz.

Użytkownik może korzystać z jednej z metod lub z obydwu jednocześnie. Decyzja należy do wpłacającego.

Jak odebrać przesłane środki?

Napiwki przekazane przez publiczność przekazywane są twórcy w cyklach miesięcznych na konto Brave Rewards. Otrzymane w ten sposób środki streamer Twitch może gromadzić w postaci tokenów kryptowaluty lub poprzez system Uphold zamienić na walutę i przetransferować na konto bankowe.

W ten sposób wartościowe treści są nagradzane i doceniane przez fanów, a sam twórca zarabia dzięki uznaniu widzów, a nie za pośrednictwem różnorodnych algorytmów, które regulują wyświetlanie reklam.

Aby móc odbierać napiwki w postaci tokenów BAT twórca Twitch musi się najpierw zarejestrować w systemie Brave Rewards i zweryfikować, jako właściciel kanału Twitch. Można to zrobić pod tym linkiem: https://publishers.basicattentiontoken.org/

Dane samego twórcy są zabezpieczone i chronione. Proces weryfikacji przebiega bowiem w taki sposób, by żadne prywatne dane nie przedostały się w niepowołane ręce.

Następnie za pośrednictwem partnera Brave, Uphold, należy utworzyć swój osobisty portfel BAT. To tam będą wpływały dotacje. Po zgromadzeniu miesięcznych wpływów, można je wpłacić na swoje konto w walucie fiducjarnej.

Inne możliwości zarabiania przez twórców Twitch za pośrednictwem Brave

Na tym jednak nie koniec. Twórcy internetowi, tacy jak streamerzy Twitch mogą również zarabiać za pomocą programu partnerskiego Brave.

Jeżeli twórca streamów Twitch przyczyni się do spopularyzowania przeglądarki Brave i zachęci swoich widzów do korzystania z przeglądarki Brave i zaczną oni rzeczywiście z niej korzystać, firma Brave nagrodzi go za każde takie polecenie. Twórcy mogą otrzymać tokeny BAT o wartości 5 dolarów za każdego aktywnego użytkownika, który będzie korzystał z przeglądarki Brave przynajmniej przez 30 dni.

Linki polecające zawierające unikalny kod są do pobrania po zalogowaniu do systemu Brave Rewards.

Każde kliknięcie w link przypisany do twojego konta jest odnotowane, a specjalne systemy weryfikują dalsze procesy (pobranie i użytkowanie przeglądarki). Na podstawie uzyskanych informacji (i po spełnieniu wymagań) twórca może zostać wynagrodzony tokenami.

To bardzo dobre rozwiązanie, które uzależnia dochód od faktycznej aktywności i jakości oferowanych treści, a nie od trudnych do zrozumienia algorytmów, które często, zamiast do monetyzacji, prowadzą do demonetyzacji zarządzanych kanałów.

Napisz komentarz