Brave testuje napiwki na Twitter

witaj-w-brave

Brave w wersji testowej pojawiła się możliwość przekazywania nagród użytkownikom Twittera. W momencie, gdy Twitter zostanie uruchomiony w Brave, pod każdym tweetem pojawa się dodatkowa ikonka. Znajduje się ona obok standardowych ikonek, jak polubienie, retweet, czy komentarz. Kliknięcie tej ikony umożliwia przesłanie napiwku jej autorowi.

Brave ogłosił 23 maja 2019 roku, że rozpoczyna testy nowej funkcjonalności, która została uruchomiona w ramach oferowanej przez firmę przeglądarki Brave. Ta funkcjonalność to właśnie możliwość „wręczenia” napiwku użytkownikom Twittera.

Napiwki przyznawane są za pośrednictwem kryptowaluty, jaką jest Basic Attention Token (BAT). Użytkownik Brave, któremu spodoba się opublikowana treść, może kliknąć ikonkę „tip” znajdującą się przy oglądanym tweecie.

Aby skorzystać z przekazanego napiwku autor nagrodzonego tweeta musi zweryfikować swoje konto w systemie Brave Publishers. Jeżeli napiwek zostanie przekazany do osoby, której konto nie jest zweryfikowane, napiwek „wisi” na jego koncie przez 90 dni. Jest to czas na przeprowadzenie weryfikacji. Jeżeli nagrodzony twórca nie zweryfikuje swojego konta, napiwek wraca do nadawcy i znów znajduje się na w jego portfelu Brave Rewards.

Nie jest jeszcze znany mechanizm powiadamiania nagrodzonych użytkowników Twitter o przyznanych im napiwkach i czy w ogóle on istnieje. Rzecznik prasowy Brave poinformował, że w planach jest wdrożenie systemu powiadomień o przyznanych oczekujących napiwkach.

W przypadku użytkownika zweryfikowanego, napiwki BAT są natychmiast przekazywane i zapisywane na jego koncie w systemie Brave Rewards. Zgromadzone tak środki wypłacane są przez system Brave na portfelu użytkownika w comiesięcznych cyklach.

Warto wiedzieć, że napiwki na Twitter są ciągle w fazie testów. To powoduje, że nie zawsze może działać poprawnie, a co ważne, mogą pojawiać się różnorodne bugi i trudności z przekazaniem tokenów. Jak na razie testy odbywają się na Brave Nightly – jest to testowa wersja samej przeglądarki, można się więc spodziewać, że wkrótce pojawią się kolejne wersje tego rozwiązania.

Oficjalne źródła nie informują, kiedy możliwość przyznawania napiwków twórcom publikującym na Twitterze będzie dostępna w stabilnej wersji przeglądarki. Wiadomo jednak, że już teraz, po miesiącu testów, spotyka się ona z bardzo pozytywną informacją zwrotną.

Udostępnij:

Napisz komentarz